Antalya Kartvizit, Şeffaf ve oto kokusu, Broşür, Web sitesi tasarımı, Baskılı sipsi, kullan-at marpuç ve baskılı pipet gibi bir çok ürünü bünyesinde bulundurur.

Antalya Reklam Ürün Çekimi

19/03/2020      483 Okuma      , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,       Hizmetler

Antalya Reklam Ürün Çekimi

Ürün Çekimi
Ürün çekimi nasıl yapılır, nelere ilgi etmek lazım olur?
Bilim ve teknolojide baş döndüren süratle ilerleyiş ürün pazarlama formatlarını da değiştirdi. Ciddi kurumlar mamüllerini pazarlayabilmek amacıyla internet sitelerini kullanmaya başladılar. İnternetten güvenilir alış verişin önü da açılınca geniş kitlelere ulaşmak isteyen ürün sahibi firmalar internet üzerinden mamüllerini pazarlamaya başladılar. Ürün pazarlamak amacıyla ürün tanıtıcı birkaç cümle makale yazmak kuşkusuz yeterli değil. Ürünün en can alıcı noktası ürün fotoğrafı… Profesyonel çekilmiş bir ürün fotoğrafı ürünün daha yalın satılmasında çok mühim bir rol oynuyor. Bunun farkında olan firmalar profesyonel ürün fotoğraflarını çektirmek amacıyla fotoğrafçılarla anlaşıyor. Cazip ücretlerle oluşturulan ürün çekimlerinin sonrasında mamüller tanıtıcı birkaç makale ile ve profesyonel fotoğraflarla internet ortamına aktarılıyor. Ürün fotoğrafçılığı internetin her yere girmesiyle gittikçe yaygınlaştı. Ürün sahibi firmalar mamüllerini en iyi şekilde tanıtmak amacıyla ürün fotoğrafçılarına gereksinim duyuyorlar. Ürün ve katalog fotoğraf çekimi profesyonel her firmanın pazarlama amacıyla yaptığı en mühim yatırımlardan biridir. İster dijital ortamda ürün fotoğraflarını yayınlasınlar, isterlerse de katalog fotoğraf çekimi neticesinde bir katalog oluştursunlar, neticede profestonel şekilde şekilmiş ürün resimleri müşterilere ulaşmak amacıyla çok mühimdir.

Ürün Çekimi profesyonel bir iştir.antalya ürün çekimi, reklam, kartvizit, brosur, ozel, tasarım, seffaf, şeffaf, reklamcı, piper, baskılı, mendil, peçete, sipsi, orkay, net, antalyakartvizit, ucuz; ,,,,,,,

Ürünlerin cep telefonları ile amatörce çekilerek siteye konması mamüllerin satışında olumlu bir tesir oluşturmayacaktır. Ürünün kaliteli ve ucuz olması internet içerisinde satışı amacıyla yeterli değildir. Ürün ile ilgili müşteride olumlu bir gözlem bırakmanın yolu ürünün görselliğini profesyonelce ön plana çıkarmaktır.

Basitçe Ürün Çekimi Nasıl Yapılır?

Ürün çekimi nasıl yapılır, nelere ilgi etmek lazım olur konulu makalemizde sizlere ürün çekiminde lüzumlu esas ayarlar ve Photoshop‘taki düzenlemeler hususu ile ilgili bilgi vereceğiz. Ürün çekimi hususu kaliteli fotoğraf çekimi amacıyla ilgi edilmesi gereken bir konudur. Temel yalın birkaç püf noktası ile kusursuz ürün çekimleri yapabilirsiniz.

ürün çekimi örneği

Paraflash kullanma olanağı yoksa sabit ışıklar ya da masa üstü ışıkları kullanılabilir. Birden çok ışık yukarıdan ve yandan ışık tüketimi 3 ebatlı fotoğraf çekimi amacıyla mühimdir. Tripot ürün çekiminde en lüzumlu malzemedir. Bunun sebebi sabit ve yalınçe değiştirilebilir çekim yapma lüzumluliğidir. Ürün çekiminde kullanacağınız yüzey mat ya da parlak olabilir. Genellikle ekstra parlaklık isteyenler amacıyla parlak yüzey tercih edilebilir. Çekilecek ürünün yansımasını alt kısımda görmek amacıyla parlak yüzey kullanmak lüzumlu.

Ürün çekiminde paraflash kullanıldığında aniden çok çekim gerçekleştirmek gerekebilir. Bunun sebebi ışık ayarını dilenen seviyeye getirmek amacıyla denemeler gerçekleştirmek gerektiğidir.

Stüdyo çekimlerinde enstantane 60 (hız) diyafram ( alan değeri) 11 olacak şekilde sabitlemek ve İSO’yu maksimum 300 kullanmak lazım olur. Fotoğrafı çekilecek objeden kameranın lensine bakmak ve ona göre ayar gerçekleştirmek profesyonel fotoğrafçıların işi.

Ürün çekimi ile birkaç fotoğraf çekildikten sonra elde ettiğiniz en iyi ışık ayarı ile son fotoğrafınızı da çekebilirsiniz.

Sonraki aşamada fotoğrafı photoshop ortamına alabilmek olacaktır. Photoshopta ilk yapılacak iş fotoğrafın beyaz ayarını gerçekleştirmektır. Daha sonra karşıtlık kara beyaz ayarı pozlama ayarı yüksek ve düşük ışığı ayarlamak mümkün. Resmin keskinliğini ayarlamak lazım olur. Histogram ve kadraj ayarları gerçekleştirdikten sonra filter menüsünde radus ve amount ayarları ön izleme açıkken yapılırsa işlemler yalınçe izlenebilir.

Bir Başka yönden ürün çekimi

Ürün çekim çadırı ürün çekiminde kullanılacak malzemelerden biridir. Farklı renklerde fonlar ve küp durumunda açılan beyaz bir bez ürün çekimi amacıyla lüzumlu… Ürün çekimi uygulanacağı amacıyla ürünü ön plana çıkarmak esas hedefimiz.

Işık Kaynakları:

Ürün çekiminde ışık kaynağı olmazsa olmaz esas elemanlardan biri. Ürüne derinlik vermek amacıyla en az 2 ışık kaynağı gerekiyor. Küçük mamülleri daha yakından alabilmek amacıyla yumUşak ışığa gereksiniminiz var. Ürün çekim çadırı parlak mamüller amacıyla kullanılmaz. Bir bardak çekimi yapılacak ise mat alt fon kullanmak faydalı olacaktır.

Ürün çekimi amacıyla tavsiye edilen fotoğraf makinesi

Canon 650D model fotoğraf makinesi en az 2 ışık kaynağı ve detaylı renklerde fonlarla eş güdümlü kusursuz ürün çekimleri yapabilirsiniz.

Yorumlar

Hiç Yorum Bulunamadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster Misiniz?

Yorum Yap


Güvenlik
Tum Haklari Saklidir © 2018 - Powered By Orkay